12.10.2013 14:31 - "Реформираните"

Станах рано, пих кафе, изгледах Люба Кулезич, запалих колата и отидох да напазарувам... Никой не ме гледаше тъй, като да съм извънземен, хром, кривоглед или гъзорък, не бях проходил назад и дори успях да уцеля входа на Била... А след интервюто със сестрата на Бойко Борисов се чувствах наистина по-различен от заобикалящите ме хора, като израстък от някаква ненормална нация, която непрекъснато си търси и намира поводи да се "гордее", каквото и да значи това, а в същото време ежедневно показва своята изначална обърканост, за да не река и своеобразна уродливост. Посред цялата какафония с новото чудо от стари "месии", каращисали се в някаква абсурдна формация, незнайно що озаглавена "реформаторски блок", дето уж била гражданска платформа, ама всъщност щяла да става политическа алтернатива, в началото на поредния опит за реставрация на болшевизма и репресивните практики на живковия режим, баш демократина Пьотр Москов лъсна като осветена изотвътре петолъчка на покрива на столичен партиен дом. Тъй се огрустих, значи, че немедленно се разтърсих из тубата за някоя влазяща в унисон с настроението ми музика и се спрях на четвъртата симфония на един друг Пьотр  - Чайковски, явно доста по-умен от нашия... в изпълнение на виенската филхармония, че за капак дирижирана и от безсмъртния Караян. Талантът си е талант, сиреч, ако и да е роден в Удмуртия, като Чайковски, в Пакистан или Сенегал. Ще си намери мястото и във Виена, и в Ню Йорк, и в Токио. Ама за простотията, изобилстваща по нашите земи, все по-никак място няма в цивилизования свят, ей богу. Доказа го и злополучната визита раданова из брюкселските селения, дорде не речеш. Тъй де, отклоних се малко. Думата беше за господина Москова, дето единствен в столичната общинска комисия за избор на нов шеф на АГ "Шейново", прозрял конфликт на интереси в кандидатурата на д-р  Красимира Иванова. Щото била сестра на Бойко Борисов. Нищо, че 31 (словом - тридесет и една) години е показвала своя професионализъм и всеотдайност към професията, че даже е и успяла да ги докаже. Нищо, че е спасила и спасява хиляди български бебета и ощастливила и ощастливява двойно повече родители. Нищо, че кандидатства законно, според правилата, в честно съревнование с двама други свои колеги. Всичко туй са дребни детайли за г-н Москов. Дребни детайли са сигурно и политическите реалности в момента, а именно, че партията на брата на г-жа Иванова е в опозиция и няма как да говорим за конфликт на интереси в тази ситуация. Но можем да говорим за степени на болшевизъм и репресия, като в конкретния казус върлият "демократ" Москов е надминал дори колегите си от БСП, срещу които уж се борел... Ало-о-о-о, др. Москов, абе вие от костовата клика, няма ли да спрете да се съревновавате с "Позитано" - кой може да е по-голям мръсник и сталинист, па да плеснете с ръце и най-после пред всички да се прегърнете със Станишев? Че вече ми идват в повече свинщините ви, а Чайковски не е достатъчно силен, за да изтрие от главата ми желанието да ви тегля една звучна, българска майна, че даже и към братята сърби започвам да хвърлям погледи, че те несъмнено са корифеи в тази сфера. Плюнки!

Следващ постинг
Предишен постинг